O NAS

0
lat na polskim rynku
0
zrealizowanych dużych projektów

Certyfikat ISO 9001
Koncesja MSWiA

rozwiązania symulacyjne i teleinformatyczne

współpraca z wojskowymi jednostkami szkoleniowymi oraz Szkolnictwem Wyższym

+
0
klientów detalicznych i biznesowych

Nowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmujemy się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe radio mobilne, TETRA, WiFi, GSM, LTE). Integrujemy się z rozwiązaniami radiowymi czołowych producentów (Hytera, Motorola, Icom, Radmor, Kenwood, Sepura, DAMM).

Spółka jest również innowacyjnym producentem rozwiązań e-learningowych i symulacyjnych dla sił MON oraz szkół wyższych tj. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, czy Akademia Pomorska w Słupsku. Uniwersalna platforma e-learningowa w przeciwieństwie do tradycyjnych, dostępnych platform szkoleniowych, pozwala na prowadzenie szkoleń wykorzystując interaktywne aplikacje webowe w środowisku trójwymiarowym, integrując tym samym wiele systemów szkoleniowych. Nowatel specjalizuje się w tworzeniu symulatorów oraz trenażerów wojskowych służących do szkolenia służb mundurowych. W ofercie znajdują się symulatory radiostacji KF i VHF, symulator GMDSS, łączności satelitarnej, trenażery nasłuchu i telegrafii oraz ratownictwa kryzysowego.

Nowatel dysponuje unikalnym zapleczem technicznym –  wysoko wykwalifikowany oraz doświadczony zespół inżynierów sieciowych IT (z uwagi na obsługę kilkunastu tysięcy klientów), programistów (Java, C#, SQL) z doświadczeniem w tworzeniu zaawansowanych systemów symulacyjnych, aplikacji szkoleniowych w środowiskach 3D i VR, przeznaczonych do specjalistycznych szkoleń personelu z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi sprzętu wojskowego i cywilnego. W ofercie znajdziemy również pasmo szkoleń z zakresu obsługi symulatorów oraz wdrażania rozwiązań e-learningowych.

Dodatkowo firma współpracuje z doświadczonymi specjalistami tematyki wojskowej, morskiej oraz bezpieczeństwa, tworząc tym samym systemy spełniające wysokie wymagania merytoryczne ( normy ITU, IMO/STCW). Nasza firma bierze pełną odpowiedzialność za zrealizowane projekty, budując tym samym prestiż i zaufanie do naszej marki oferując serwis 24 godzinny, 365 dni w roku.

Nowatel posiada niezbędne pozwolenia i certyfikaty tj.:

  • koncesje MSWiA na wytwarzanie i obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (oprogramowaniem) oraz obrót technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym
  • certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001
  • Wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej

Koncesja MSWiA

Certyfikat i potwierdzenie ISO 9001:2015